انواع کرونا جهش یافته:کرونا انگلیسی، برزیلی، آفریقایی، هندی
کرونا با جهش انگلیسی، آفریقایی، برزیلی، هندی
اسفند 9, 1399
تشخیص بلوغ زودرس
تشخیص بلوغ زودرس
اسفند 9, 1399

علائم کرونا با شیوع کمتر

علائم کرونا

علائم کرونا 

ویروس کرونا 2019 (COVID-19) می تواند طیف وسیعی از علائم و نشانه ها را ایجاد کند. شایع ترین علائم کرونا تب، سرفه خشک و خستگی است. تنگی نفس یا دشواری در تنفس، دردهای عضلانی، لرز، گلو درد، سردرد یا درد قفسه سینه از دیگر علائم آن می باشد. اما COVID-19 همچنین می تواند علائم خاصی را ایجاد کند، از جمله:

علائم دستگاه گوارش:

COVID-19 ممکن است علائم خفیف گوارشی، از جمله از دست دادن اشتها، حالت تهوع، استفراغ و اسهال ایجاد کند. این علائم ممکن است فقط یک روز و یا چندین روز ادامه داشته باشد. برخی از افراد مبتلا به این بیماری عفونی قبل از بروز تب و علائم تنفسی دچار اسهال و حالت تهوع می شوند.

از دست دادن حس بویایی یا چشایی:

COVID-19 ممکن است باعث از بین رفتن قدرت بویایی یا چشایی (بدون گرفتگی بینی) شود. این علائم به طور معمول 9 تا 14 روز طول می کشد. برخی تحقیقات نشان می دهد که از دست دادن بویایی یا چشایی ممکن است از علائم اولیه کرونا باشد. همچنین در برخی افراد این علائم بیش از 14 روز می تواند ادامه یابد.

تغییر پوست:

در افراد جوان که به کرونا به طورخفیف مبتلا شده اند، ممکن است ضایعات دردناک و خارش دار بر روی دست و پاهای آن ها ایجاد شود که شبیه سرمازدگی می باشد. این علامت به طور معمول حدود 12 روز ادامه دارد.

گیجی:

همچنین گزارش شده است که کووید-19 باعث ایجاد سردرگمی و گیجی در افراد مسن، به ویژه افراد مبتلا به عفونت های شدید می شود.

مشکلات چشمی:

همچنین این بیماری ممکن است باعث ایجاد مشکلات چشمی مانند بزرگ شدن رگهای خونی چشم، تورم پلک ها و افزایش ترشحات چشمی شود. همچنین ممکن است باعث حساسیت به نور و تحریک آن شود. این علائم بیشتر در افرادی که به عفونت شدید مبتلا شده اند دیده می شود.

به طور کلی علائم کرونا ممکن است دو تا 14 روز پس از قرار گرفتن در معرض ویروس ظاهر شده و از خفیف تا شدید متغیر باشد.

 

هماهنگی و تماس جهت انجام آزمایش های کرونا :

پاسخگویی سریع
(سفارش و انجام آزمایش) :
اطلاع از
ساعت کار آزمایشگاه :
کارشناس آزمایشگاه:09120768894
کارشناس آزمایشگاه:09120768895
پذیرش آزمایشگاه:
021-88648137-42

 

منابع :

پرسش و پاسختان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.