photo_2023-12-27_14-00-36

تازه ترین اخبار برای درمانHPV از دانشگاه هاروارد

آنچه در این مطلب میخوانید :

نقش واکسیناسیون چقدر در درمان موثر است ؟

محقق هندی در هاروارد می گوید واکسن های HPV می توانند سرطان دهانه رحم را «در طول زندگی ما» از بین ببرند.

هند یک واکسن ایمن برای ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) دارد. این یک ابزار قدرتمند برای جلوگیری از سرطان دهانه رحم و نجات جان افراد است.

دکتر مرینلینی دارسوال از دانشکده بهداشت عمومی هاروارد تی اچ چان گفت که هند یک برنامه غربالگری سراسری دارد که می تواند سرطان دهانه رحم را در «زندگی ما» از بین ببرد.

هزینه پایین واکسن HPV هندی با در دسترس بودن امکانات تولیدی با توان تولید بالا، ما را در موقعیتی قرار می دهد که بتوانیم واکسن های HPV را در سطح جهانی عرضه کنیم و به نجات جان میلیون ها نفر کمک کنیم. ما اخیراً چنین رهبری را با واکسن‌های کووید-19 نشان دادیم و تحسین جهانیان را برانگیختیم.»

واکسن ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) اکنون ممکن است مانند همیشه حیاتی باشد، اگرچه جوانان به تعداد کمتر و کمتری این واکسن را انجام می دهند. یک اپیدمی HPV مقاربتی اکنون در سراسر ایالات متحده و بریتانیا در حال چرخش است و برخی موارد جدی منجر به سرطان اوروفارنکس می شود که می تواند پشت گلو، لوزه ها و زبان را تحت تاثیر قرار دهد.

بر اساس CDC، HPV علت اصلی (70٪) این سرطان اوروفارنکس است. این شایع ترین بیماری مقاربتی (STD) در کشور است و حدود 3.6 درصد از زنان و 10 درصد از مردان به طور خاص HPV دهانی را گزارش می کنند. اما طبق گفته موسسه ملی سرطان، طی دهه گذشته، موارد اوروفارنکس به ترتیب کمی کمتر از 4 درصد و 2 درصد کاهش یافته است.

در منزل آزمایش دهید (ویژه تهران)

بدون نیاز به حضور در آزمایشگاه، در سریع ترین زمان در منزل یا محل کار خود آزمایش دهید.

آخرین واکسنی که او به آن اشاره کرد «سرواواک» است، اولین واکسن HPV بومی هند که می تواند از سرطان دهانه رحم و سایر سرطان های مرتبط با HPV جلوگیری کند.
این واکسن که توسط موسسه سرم هند (SII) مستقر در پونا توسعه و تولید شده است، به زودی در برنامه ایمن سازی ملی هند در سال 2024 گنجانده می شود.

با اشاره به اینکه طیف گسترده‌تری از واکسن‌های مقرون‌به‌صرفه و در دسترس علیه ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) برای پاسخگویی به تلاش‌های جهانی برای از بین بردن سرطان دهانه رحم مورد نیاز است، یک مطالعه نوامبر 2023 توسط The Lancet Oncology ایمنی و ایمنی یک واکسن HPV چهار ظرفیتی را در گروه های همسال 9 تا 14 ارزیابی کرد.

سالانه حدود 124000 مورد جدید که بیشتر آنها فقیر هستند در هند تشخیص داده می شود و 78000 زن بر اثر این بیماری جان خود را از دست می دهند که نرخ مرگ و میر شوم اما بسیار قابل پیشگیری 80 درصد است.

تعداد بسیاری از زنان هند(حتی جهان) به عفونت HPV16/18 هستند که عامل 83.2 درصد از سرطان های مهاجم دهانه رحم است. از هر 10 زن مبتلا به HPV، حدود 6 نفر به نوع بدخیم آن مبتلا می شوند.

او گفت که پوشش کم غربالگری – فقط 2 نفر از هر 100 زن – و واکسیناسیون، همراه با بار بالای فقر و انگ اجتماعی، به نرخ بالای مرگ و میر سرطان دهانه رحم در هند کمک می کند و تاکید کرد: “این سرطان قابل پیشگیری است! و می توان آن را در طول عمر ما از بین برد.”

وی با اشاره به برنامه ملی ایمن سازی هند از جمله جدیدترین واکسن HPV، گفت: «فوریت این اقدام با توجه به اینکه هند یکی از بالاترین بارهای سرطان دهانه رحم را در سطح جهان به دوش می‌کشد، تشدید می‌شود و این بار عمدتاً بر دوش فقرا و فاقد پوشش بهداشتی است. و منابع مالی برای درمان.»

آزمایشگاه پارس طب با به کارگرفتن بهترین تجهیزات و کارشناسان وبهره بردن از بروز ترین تکنیک ها در راستای ارائه خدمات به شما عزیزان جهت تشخیص HPV آماده می باشد.

شما با مراجعه به آزمایشگاه ، پس از پذیرش و تکمیل کردن فرم پرسشنامه پس از جمع آوری نمونه میتوانید حداکثر 48 ساعت بعد از نتیجه آزمایش خود مطلع شوید.

به گفته وی، علاوه بر واکسیناسیون، غربالگری سرطان دهانه رحم نیز برای شناسایی و درمان ضایعات پیش سرطانی قبل از تهاجمی شدن آنها بسیار مهم است و مرگ و میر ناشی از سرطان دهانه رحم را تا 50 درصد کاهش می دهد.

چرا جوانان بیشتری از واکسن استفاده نمی کنند؟

به گفته ترزا لی، MD، استادیار مرکز سرطان فاکس چیس در فیلادلفیا، آگاهی پایین عمومی از خطرات HPV ممکن است پشت نرخ ضعیف واکسیناسیون جوانان باشد. او گفت: «به عنوان مثال، در حالی که ارتباط با سرطان‌های سر و گردن به خوبی مورد مطالعه قرار گرفته است، برچسب‌گذاری FDA تا سال 2020 به عنوان نشانه‌ای تغییر نکرده است.»

لی گفت که پزشکان و سایر متخصصان مراقبت های بهداشتی باید مطمئن باشند که به بیماران در هر سنی در مورد خطرات عفونت HPV و میزان عملکرد خوب واکسن اطلاع دهند. به همه افرادی که اکنون واجد شرایط هستند ممکن است در دوران کودکی واکسن پیشنهاد نشده باشد، و اولین باری که بزرگسالان جوان ممکن است مشاوره در این زمینه دریافت کنند ممکن است تا زمانی که وارد دوره بسیار شلوغی از زندگی خود با مسئولیت‌های زیادی نشده باشند – در حالی که ممکن است این واکسن انجام شود. به سختی می توان در مواردی مانند حفظ سلامتی جا گرفت.»

واکسن HPV چقدر بی ضرر است و پس از تزریق عوارضی ندارد؟

آگوح گفت که FDA و CDC سال ها واکسن HPV را مورد مطالعه قرار داده اند تا بفهمند چقدر ایمن است و چقدر خوب کار می کند. هیچ عارضه جانبی عمده ای گزارش نشده است و شایع ترین عارضه جانبی، درد در محل تزریق واکسن است (که این درد پس از تزریق اکثر واکسن ها طبیعی است).

وی گفت: برخی از سرگیجه ها و غش کردن در نوجوانان نیز ممکن است رخ دهد، بنابراین معمولاً از جوانان خواسته می شود در حین تزریق و 15 دقیقه بعد از آن بنشینند یا دراز بکشند.

عوارض جانبی جدی با نرخ های بالاتر از حد انتظار پس از واکسیناسیون HPV گزارش نشده است، به این معنی که هیچ مدرک واضحی وجود ندارد که آنها با واکسن مرتبط باشند. این واکسن در کاهش میزان عفونت قابل تشخیص با سویه های پرخطر HPV که مسئول سرطان های مرتبط با HPV هستند بسیار موثر است.

آگوح گفت که واکسن HPV تا حد زیادی برای افراد 9 تا 26 ساله و گاهی تا سن 45 سالگی بسته به فرد توصیه می شود. اگر بالای 26 سال دارید، با پزشک خود در مورد اینکه آیا باید واکسن را در نظر بگیرید یا خیر صحبت کنید.

آگوح گفت: «اگر قبل از تولد 15 سالگی تزریق شود، معمولاً در دو دوز برای محافظت کامل تجویز می شود. “اگر بعد از آن مصرف شود، یا در افرادی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند، ممکن است به سه دوز برای محافظت کامل نیاز داشته باشند.”

“تزریق واکسن برای HPV را جدی بگیریم تا با کمک هم در جامعه ای سالمتر و ایمن تر و شادتر زندگی کنیم.”

 

منبع :

https://www.webmd.com/sexual-conditions/hpv-genital-warts/news/20230626/hpv-rates-skyrocket-despite-effective-vaccine

https://english.udayavani.com/article/hpv-vaccines-can-eliminate-cervical-cancer-in-our-lifetime-says-indian-scholar-at-harvard/1576209

طرف قرارداد با کلیه بیمه ها

در آزمایشگاه پارس طب، ما به خود می بالیم که می توانیم دسترسی به خدمات استثنایی آزمایشگاهی خود را برای همه، صرف نظر از ارائه دهنده بیمه آنها، فراهم کنیم.

بیمه تکمیلی درمان

افسوس ...

کاش زودتر اقدام میکردم!
جمله رایج در بین همه افرادی که بیماری آنها پیشرفت کرده و درمان آنها به تاخیر افتاده است

با انجام چکاپ به موقع و منظم، سلامتی و طول عمر را به خود و خانواده تان هدیه دهید

آخرین مطالب

عضویت در خبرنامه

با ثبت‌نام در خبرنامه، آخرین مطالب سایت را در ایمیل خود دریافت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *